Lot: 1

Current Price: 2,000 TL Starting Bid: 2,000 TL Estimated: TL Losing Winning

Dörtlü Tuğralı Kahve Fincanı Ve Zarfı

Ajur işçilikli 19.yy Abdülhamid Han Dönemi tuğralı kahve zarfları ve fincanları. 4 adetten oluşan takım. 83gram ağırlığında, 4,5cm boyutundadır.

- TL
Place Bid You're Winning Your bid sent
İzleyici olarak girdiniz
Pey veremezsiniz.
Pey vermek için butonu sağa çekin
 • The live auction completed. Thank you for your participation.
 •  
 • Lots
 • Winnings
 • Dörtlü Tuğralı Kahve Fincanı Ve Zarfı-Ajur işçilikli 19.yy Abdülhamid Han Dönemi tuğralı kahve zarfları ve fincanları. 4 adetten oluşan takım. 83gram ağırlığında, 4,5cm boyutundadır.

  Lot No: 1

  Lot: 1

  Dörtlü Tuğralı Kahve Fincanı Ve Zarfı-Ajur işçilikli 19.yy Abdülhamid Han Dönemi tuğralı kahve zarfları ve fincanları. 4 adetten oluşan takım. 83gram ağırlığında, 4,5cm boyutundadır.

  TLSold
 • Tuğralı Kahve Fincanı Ve Zarf Takımı- Aznavur işçilikli 19.yy Abdülhamid Han Dönemi 6 adetten oluşan kahve fincan ve zarf takımı. 186gram ağırlığında, 5cm boyutundadır.

  Lot No: 2

  Lot: 2

  Tuğralı Kahve Fincanı Ve Zarf Takımı- Aznavur işçilikli 19.yy Abdülhamid Han Dönemi 6 adetten oluşan kahve fincan ve zarf takımı. 186gram ağırlığında, 5cm boyutundadır.

  TLSold
 • Tuğralı Çift Kahve Fincanı Ve Zarfı-Kutusunda, çiçek desenli 19.yy Abdülhamid Han dönemi çift zarf takımı. 65gram ağırlığında, 5cm boyutundadır.

  Lot No: 3

  Lot: 3

  Tuğralı Çift Kahve Fincanı Ve Zarfı-Kutusunda, çiçek desenli 19.yy Abdülhamid Han dönemi çift zarf takımı. 65gram ağırlığında, 5cm boyutundadır.

  TLSold
 • Tuğralı Çift Kahve Fincanı Ve Zarfı-Özel Kutusunda aznavur işçiliğine sahip, 19.yy Abdülhamid Han Dönemi porseleni Kuznetsov damgalı çift zarf takımı. 72gram ağırlığında, 5cm boyutundadır.

  Lot No: 4

  Lot: 4

  Tuğralı Çift Kahve Fincanı Ve Zarfı-Özel Kutusunda aznavur işçiliğine sahip, 19.yy Abdülhamid Han Dönemi porseleni Kuznetsov damgalı çift zarf takımı. 72gram ağırlığında, 5cm boyutundadır.

  TLSold
 • Tuğralı Çift Kahve Fincanı Ve Zarfı-Kutusunda aznavur işçiliğine sahip, 19.yy Abdülhamid Han dönemi çift zarf takımı. 63gram ağırlığında, 5,5cm boyutundadır.

  Lot No: 5

  Lot: 5

  Tuğralı Çift Kahve Fincanı Ve Zarfı-Kutusunda aznavur işçiliğine sahip, 19.yy Abdülhamid Han dönemi çift zarf takımı. 63gram ağırlığında, 5,5cm boyutundadır.

  TLSold
 • Tuğralı Kahve Fincanı Ve Zarf Takımı-Özel Kutusunda aznavur işçiliğine sahip, 19.yy Abdülhamid Han dönemi, porseleni damgalı 6 adetten oluşan takım. 223gram ağırlığında, 4,5cm boyutundadır.

  Lot No: 6

  Lot: 6

  Tuğralı Kahve Fincanı Ve Zarf Takımı-Özel Kutusunda aznavur işçiliğine sahip, 19.yy Abdülhamid Han dönemi, porseleni damgalı 6 adetten oluşan takım. 223gram ağırlığında, 4,5cm boyutundadır.

  TLSold
 • Tuğralı Aznavur Sahleplik-Çok ince kalem işi aznavur işçiliğine sahip, Abdülhamid Han tuğralı, kapak tutamağı kuş formlu, koleksiyonluk eser. 332gr, 13x10cm sahleplik 18x3,5cm tabak.

  Lot No: 7

  Lot: 7

  Tuğralı Aznavur Sahleplik-Çok ince kalem işi aznavur işçiliğine sahip, Abdülhamid Han tuğralı, kapak tutamağı kuş formlu, koleksiyonluk eser. 332gr, 13x10cm sahleplik 18x3,5cm tabak.

  TLSold
 • Van Damgalı Savatlı Bardak-Savat işçiliğinin en iyi ustalarından biri olan Hajiyan ermeni usta damgalı, devlet armalı, ayasofya camii ve van kalesi resimleri betimlenmiş koleksiyonluk bir eser. 105gram ağırlığında ,7x5cm boyutundadır.

  Lot No: 8

  Lot: 8

  Van Damgalı Savatlı Bardak-Savat işçiliğinin en iyi ustalarından biri olan Hajiyan ermeni usta damgalı, devlet armalı, ayasofya camii ve van kalesi resimleri betimlenmiş koleksiyonluk bir eser. 105gram ağırlığında ,7x5cm boyutundadır.

  TLSold
 • Aznavur Tuğralı Bardak -Aznavur işçiliğine sahip, 19.yy Abdülhamid Han Dönemi sah ve çeşnili, gümüş tuğralı bardak. 62gram ağırlığında, 8,5x7cm boyutundadır.

  Lot No: 9

  Lot: 9

  Aznavur Tuğralı Bardak -Aznavur işçiliğine sahip, 19.yy Abdülhamid Han Dönemi sah ve çeşnili, gümüş tuğralı bardak. 62gram ağırlığında, 8,5x7cm boyutundadır.

  TLSold
 • Tuğralı Kaşık Seti-Osmanlı tuğralı kutusunda, 19.yy Abdülhamid Han Dönemi sah ve çeşnili, gümüş tuğralı 6 adetten oluşan tatlı kaşığı takımı. 205 gram ağırlığında, 16 cm boyutundadır.

  Lot No: 10

  Lot: 10

  Tuğralı Kaşık Seti-Osmanlı tuğralı kutusunda, 19.yy Abdülhamid Han Dönemi sah ve çeşnili, gümüş tuğralı 6 adetten oluşan tatlı kaşığı takımı. 205 gram ağırlığında, 16 cm boyutundadır.

  TLSold
 • Savatlı Sigara Tabakası-Gümüş ve damgalıdır. 80 gram ağırlığında, 9x8cm boyutundadır.

  Lot No: 11

  Lot: 11

  Savatlı Sigara Tabakası-Gümüş ve damgalıdır. 80 gram ağırlığında, 9x8cm boyutundadır.

  TLSold
 • Tuğralı Yastık Aynası-Gümüş, Abdülhamid Han tuğralı, çok iyi kondisyona sahip yastık aynası.

  Lot No: 12

  Lot: 12

  Tuğralı Yastık Aynası-Gümüş, Abdülhamid Han tuğralı, çok iyi kondisyona sahip yastık aynası.

  TLSold
 • Ay Yıldız Hamam Tası-Gümüş, trabzon işi, çil kondisyon, gümüş ayarının yüksek olması ve içerisinde ay yıldız oluşu sebebiyle nadir bulunan koleksiyonluk bir eser. 378gram ağırlığında, 23,5 cm boyutundadır.

  Lot No: 13

  Lot: 13

  Ay Yıldız Hamam Tası-Gümüş, trabzon işi, çil kondisyon, gümüş ayarının yüksek olması ve içerisinde ay yıldız oluşu sebebiyle nadir bulunan koleksiyonluk bir eser. 378gram ağırlığında, 23,5 cm boyutundadır.

  TLSold
 • İnsiyalli Tuğralı Aznavur Hamam Tası-Gümüş, aznavur işçiliğine ve dış yüzeyinde çiçek desenlerine sahip, osmanlı hanedanlığına mensup hanım sultan insiyalli hamam tası. 370gram ağırlığında, 20cm boyutundadır.

  Lot No: 14

  Lot: 14

  İnsiyalli Tuğralı Aznavur Hamam Tası-Gümüş, aznavur işçiliğine ve dış yüzeyinde çiçek desenlerine sahip, osmanlı hanedanlığına mensup hanım sultan insiyalli hamam tası. 370gram ağırlığında, 20cm boyutundadır.

  TLSold
 • Tuğralı Aznavur Hamam Tası-Gümüş, 19.yy Abdülhamid Han tuğralı, aznavur işçiliğine sahip sah ve çeşnili hamam tası. 318gram ağırlığında, 18cm boyutundadır.

  Lot No: 15

  Lot: 15

  Tuğralı Aznavur Hamam Tası-Gümüş, 19.yy Abdülhamid Han tuğralı, aznavur işçiliğine sahip sah ve çeşnili hamam tası. 318gram ağırlığında, 18cm boyutundadır.

  TLSold
 • Savatlı Kamçı -Gümüş, van ermeni ustalarının yapmış olduğu önemli çalışmalarından biri olan savatlı kamçı, temiz kondisyonlu ve komple gümüş olması sebebiyle nadir eserler arasında yer almaktadır. 90cm boyutundadır.

  Lot No: 16

  Lot: 16

  Savatlı Kamçı -Gümüş, van ermeni ustalarının yapmış olduğu önemli çalışmalarından biri olan savatlı kamçı, temiz kondisyonlu ve komple gümüş olması sebebiyle nadir eserler arasında yer almaktadır. 90cm boyutundadır.

  TLSold
 • Savatlı Şemsiye Sapı-Gümüş, üzeri savatlı floral desenli, kondisyonu iyi şemsiye sapı. 82gram ağırlığında 24cm boyutundadır.

  Lot No: 17

  Lot: 17

  Savatlı Şemsiye Sapı-Gümüş, üzeri savatlı floral desenli, kondisyonu iyi şemsiye sapı. 82gram ağırlığında 24cm boyutundadır.

  TLSold
 • Gümüş Mineli El Aynası-Gümüş, muhteşem mine işçiliklerine sahip el aynası. 14cm boyutundadır.

  Lot No: 18

  Lot: 18

  Gümüş Mineli El Aynası-Gümüş, muhteşem mine işçiliklerine sahip el aynası. 14cm boyutundadır.

  TLSold
 • Tuğralı Gümüş El Aynası-Gümüş, 19.yy Abdülhamid Han tuğralı, çiçek desenlerine ve ince işçiliklere sahip iyi kondisyonda el aynası. 37,5cm boyutundadır.

  Lot No: 19

  Lot: 19

  Tuğralı Gümüş El Aynası-Gümüş, 19.yy Abdülhamid Han tuğralı, çiçek desenlerine ve ince işçiliklere sahip iyi kondisyonda el aynası. 37,5cm boyutundadır.

  TLSold
 • Tuğralı Gümüş Hasır Kemer-Gümüş, osmanlı tuğralı trabzon işine sahip hasır ve her parçası tuğralı, ağırlığı ve üzerindeki geyik figürü sebebiyle nadir eserler arasında yer almaktadır. 445gram ağırlığında, 83cm boyutundadır.

  Lot No: 20

  Lot: 20

  Tuğralı Gümüş Hasır Kemer-Gümüş, osmanlı tuğralı trabzon işine sahip hasır ve her parçası tuğralı, ağırlığı ve üzerindeki geyik figürü sebebiyle nadir eserler arasında yer almaktadır. 445gram ağırlığında, 83cm boyutundadır.

  TLSold
 • Tuğralı Aleyke Avnullah İbareli Askı Topu -Gümüş, Sah ve usta damgası mevcut, 'Allahın nuru üzerine olsun' anlamına gelen Aleyke Avnullah ibareli, çok şık bitkisel ve kabartma tekniğiyle süslenmiş ipek püsküllü tuğralı askı topu. 707gram ağırlığında 17cm boyutundadır. ( Tuğrası hafif silik)

  Lot No: 21

  Lot: 21

  Tuğralı Aleyke Avnullah İbareli Askı Topu -Gümüş, Sah ve usta damgası mevcut, 'Allahın nuru üzerine olsun' anlamına gelen Aleyke Avnullah ibareli, çok şık bitkisel ve kabartma tekniğiyle süslenmiş ipek püsküllü tuğralı askı topu. 707gram ağırlığında 17cm boyutundadır. ( Tuğrası hafif silik)

  TLSold
 • Gümüş Mücevher Sandığı-Gümüş, ermeni usta damgalı Osmanlı dönemi mücevher ustalarının saray için özel olarak tasarladığı mücevher ve tesbih sunum sandığı. 30X22X21cm boyutlarındadır.

  Lot No: 22

  Lot: 22

  Gümüş Mücevher Sandığı-Gümüş, ermeni usta damgalı Osmanlı dönemi mücevher ustalarının saray için özel olarak tasarladığı mücevher ve tesbih sunum sandığı. 30X22X21cm boyutlarındadır.

  TLSold
 • Telkari Gümüş Jardinyer-Mardin eski ermeni ustalarının yapmış olduğu muhteşem güzellikte olan telkari jardinyer büyük ebatı ve usta damgalı olması sebebiyle nadir eserler arasında yer almaktadır. 2030gram ağırlığında 56x25x15cm boyutundadır.

  Lot No: 23

  Lot: 23

  Telkari Gümüş Jardinyer-Mardin eski ermeni ustalarının yapmış olduğu muhteşem güzellikte olan telkari jardinyer büyük ebatı ve usta damgalı olması sebebiyle nadir eserler arasında yer almaktadır. 2030gram ağırlığında 56x25x15cm boyutundadır.

  TLSold
 • Gümüş Aplikeli Sandık-Ahşap üzeri deve tüyü rengi kumaş ve içerisi mavi saten kumaş ile kaplanmış gümüş aplikeler ile bezenmiş, osmanlı hattat sandığı. 36x19x21cm boyutundadır.

  Lot No: 24

  Lot: 24

  Gümüş Aplikeli Sandık-Ahşap üzeri deve tüyü rengi kumaş ve içerisi mavi saten kumaş ile kaplanmış gümüş aplikeler ile bezenmiş, osmanlı hattat sandığı. 36x19x21cm boyutundadır.

  TLSold
 • Gümüş Damgalı Peçetelik Ve Bardak-Gümüş, damgaya sahip peçetelik ve bardak. 71gram ağırlığındadır.

  Lot No: 25

  Lot: 25

  Gümüş Damgalı Peçetelik Ve Bardak-Gümüş, damgaya sahip peçetelik ve bardak. 71gram ağırlığındadır.

  TLSold
 • Gümüş Pazubantlık-Gümüş, eski türkçe yazılı pazubant için özel tasarlanmış pazubantlık. 23gram ağırlığında, 5cm boyutundadır.

  Lot No: 26

  Lot: 26

  Gümüş Pazubantlık-Gümüş, eski türkçe yazılı pazubant için özel tasarlanmış pazubantlık. 23gram ağırlığında, 5cm boyutundadır.

  TLSold
 • Gümüş Çaydanlık-Eski hint yapımı, üzeri figürler ve çift başlı kartal motifleri ile süslenmiş çaydanlık. 930gram ağırlığındadır.

  Lot No: 27

  Lot: 27

  Gümüş Çaydanlık-Eski hint yapımı, üzeri figürler ve çift başlı kartal motifleri ile süslenmiş çaydanlık. 930gram ağırlığındadır.

  TLSold
 • Porselen Damgalı Sahleplik-Altın vermeli, damgalı, floral desenli osmanlı pazarına özel yapılmış sahleplik. 13x10cm sahleplik 18x3,5cm tabak boyutudur.

  Lot No: 28

  Lot: 28

  Porselen Damgalı Sahleplik-Altın vermeli, damgalı, floral desenli osmanlı pazarına özel yapılmış sahleplik. 13x10cm sahleplik 18x3,5cm tabak boyutudur.

  TLSold
 • Porselen Kahve Fincanı-Osmanlı pazarına özel yapılmış damgalı constantinapol ve beylerbeyi sarayı yazılı istanbul manzaralı porselen kahve fincanı.

  Lot No: 29

  Lot: 29

  Porselen Kahve Fincanı-Osmanlı pazarına özel yapılmış damgalı constantinapol ve beylerbeyi sarayı yazılı istanbul manzaralı porselen kahve fincanı.

  TLSold
 • Meissen Damgalı Porselen Kahve Fincanı -Porselen floral desenli kahve fincanı ve tabağı.

  Lot No: 30

  Lot: 30

  Meissen Damgalı Porselen Kahve Fincanı -Porselen floral desenli kahve fincanı ve tabağı.

  TLSold
 • Uzakdoğu Çift İmari Tabak-Uzakdoğu, japon işi çift porselen tabak. 21.5 cm boyutundadır.

  Lot No: 31

  Lot: 31

  Uzakdoğu Çift İmari Tabak-Uzakdoğu, japon işi çift porselen tabak. 21.5 cm boyutundadır.

  TLSold
 • Abdülhamid Han İnsiyalli Çerezlik Seti-19.yy Abdülhamid Han dönemi ve inisiyalli, her biri farklı bir çiçeği barındıran kusursuz 5 adetten oluşan porselen çerezlik seti. Adedi 23x13 cm boyutundadır.

  Lot No: 32

  Lot: 32

  Abdülhamid Han İnsiyalli Çerezlik Seti-19.yy Abdülhamid Han dönemi ve inisiyalli, her biri farklı bir çiçeği barındıran kusursuz 5 adetten oluşan porselen çerezlik seti. Adedi 23x13 cm boyutundadır.

  TLSold
 • Yıldız Damgalı Çerezlik Seti-6 adetten oluşan 3 farklı renkten ikişer adet içeren, yıldız porselen imalathanesinde özel yapılmış porselen çerez takımı. 22 cm boyutundadır.

  Lot No: 33

  Lot: 33

  Yıldız Damgalı Çerezlik Seti-6 adetten oluşan 3 farklı renkten ikişer adet içeren, yıldız porselen imalathanesinde özel yapılmış porselen çerez takımı. 22 cm boyutundadır.

  TLSold
 • Abdülhamid Han İnisiyalli Sosluk-Limoges damgalı, Avrupa yapımı. 24x15cm boyutundadır.

  Lot No: 34

  Lot: 34

  Abdülhamid Han İnisiyalli Sosluk-Limoges damgalı, Avrupa yapımı. 24x15cm boyutundadır.

  TLSold
 • Meissen Porselen Figür-Bronz ayaklı ve eski dönem meissen oluşu sebebiyle nadir eserler arasında yer almaktadır. 16cm boyutundadır.

  Lot No: 35

  Lot: 35

  Meissen Porselen Figür-Bronz ayaklı ve eski dönem meissen oluşu sebebiyle nadir eserler arasında yer almaktadır. 16cm boyutundadır.

  TLSold
 • Oryantal Porselen Figür-Avrupa yapımı, oryantal figür. 16,5cm boyutundadır.

  Lot No: 36

  Lot: 36

  Oryantal Porselen Figür-Avrupa yapımı, oryantal figür. 16,5cm boyutundadır.

  TLSold
 • Meissen Porselen Kase-Mavi ve beyazın uyumu eşliğinde iyi kondisyonda ve güzel işçilikte meissen kase. 16cm boyutundadır.

  Lot No: 37

  Lot: 37

  Meissen Porselen Kase-Mavi ve beyazın uyumu eşliğinde iyi kondisyonda ve güzel işçilikte meissen kase. 16cm boyutundadır.

  TLSold
 • Çift Porselen Sahan-Fransız, osmanlı pazarına özel yapılmış, çiçek desenli çift sahan. 24x14cm boyutundadır.

  Lot No: 38

  Lot: 38

  Çift Porselen Sahan-Fransız, osmanlı pazarına özel yapılmış, çiçek desenli çift sahan. 24x14cm boyutundadır.

  TLSold
 • Dresden Damgalı Çift Buhurdan-Porselen, damgaya sahip, buhurdanın yan tarafındaki perçinler tombakla aplike edilmiş, iyi kondisyona ve güzel işçiliklere sahip tertemiz buhurdan çifti. 18 cm boyutundadır.

  Lot No: 39

  Lot: 39

  Dresden Damgalı Çift Buhurdan-Porselen, damgaya sahip, buhurdanın yan tarafındaki perçinler tombakla aplike edilmiş, iyi kondisyona ve güzel işçiliklere sahip tertemiz buhurdan çifti. 18 cm boyutundadır.

  TLSold
 • Porselen Aşurelik-Pembe, soğuk damgalı, kapağında çiçek figürü ve çiçek desenleriyle süslenmiş avrupa imalatı, osmanlı pazarına özel yapılmış iyi kondisyonlu kusursuz aşurelik. 37cm boyutundadır.

  Lot No: 40

  Lot: 40

  Porselen Aşurelik-Pembe, soğuk damgalı, kapağında çiçek figürü ve çiçek desenleriyle süslenmiş avrupa imalatı, osmanlı pazarına özel yapılmış iyi kondisyonlu kusursuz aşurelik. 37cm boyutundadır.

  TLSold
 • Porselen Aşurelik-Mavi ile pembenin uyumu ve floral desenlerin ağırlıkta olduğu, güzel kondisyona ve işçiliğe sahip aşurelik. 32cm boyutundadır.

  Lot No: 41

  Lot: 41

  Porselen Aşurelik-Mavi ile pembenin uyumu ve floral desenlerin ağırlıkta olduğu, güzel kondisyona ve işçiliğe sahip aşurelik. 32cm boyutundadır.

  TLSold
 • Fransız Altın Yaldızlı Çift Porselen Vazo-Porselen, altın yaldızlara ve çiçek desenlerine sahip, sorunsuz çift vazo. 24,5x21cm boyutundadır.

  Lot No: 42

  Lot: 42

  Fransız Altın Yaldızlı Çift Porselen Vazo-Porselen, altın yaldızlara ve çiçek desenlerine sahip, sorunsuz çift vazo. 24,5x21cm boyutundadır.

  TLSold
 • Oryantal Porselen Koku Şişesi-Porselen, büyük ebatı ve ayrılabilir parçaları olması sebebiyle nadir eserler arasında yer almaktadır. 37cm boyutundadır.

  Lot No: 43

  Lot: 43

  Oryantal Porselen Koku Şişesi-Porselen, büyük ebatı ve ayrılabilir parçaları olması sebebiyle nadir eserler arasında yer almaktadır. 37cm boyutundadır.

  TLSold
 • Porselen Uzakdoğu Fincan Takımı-El işçiliğiyle bezenmiş, kusursuz 6 addetten oluşan porselen fincan takımı.

  Lot No: 44

  Lot: 44

  Porselen Uzakdoğu Fincan Takımı-El işçiliğiyle bezenmiş, kusursuz 6 addetten oluşan porselen fincan takımı.

  TLSold
 • Porselen Tepsili Çay Seti-El işçilikli, altın yaldızlara sahip, yeşilin en güzel tonlarından birini barındıran, floral desenli 6 parçadan oluşan çay seti.

  Lot No: 45

  Lot: 45

  Porselen Tepsili Çay Seti-El işçilikli, altın yaldızlara sahip, yeşilin en güzel tonlarından birini barındıran, floral desenli 6 parçadan oluşan çay seti.

  TLSold
 • Porselen Uzakdoğu Çay Seti-Porselen, uzakdoğunun eşsiz güzelliği ve özeniyle yapılmış 22 parçadan oluşan çay seti. (1 fincan altlığı eksiktir ve çaydanlığının ucunda ufak bir çatlama vardır.)

  Lot No: 46

  Lot: 46

  Porselen Uzakdoğu Çay Seti-Porselen, uzakdoğunun eşsiz güzelliği ve özeniyle yapılmış 22 parçadan oluşan çay seti. (1 fincan altlığı eksiktir ve çaydanlığının ucunda ufak bir çatlama vardır.)

  TLSold
 • Kaiser Damgalı Çift Porselen Vazo-Kaiser damgasına sahip, porselen, çiçek ve kuş desenleriyle muhteşem işçilik ve kondisyona sahip, büyük ebat vazo çifti. Adedi 68cm boyutundadır.

  Lot No: 47

  Lot: 47

  Kaiser Damgalı Çift Porselen Vazo-Kaiser damgasına sahip, porselen, çiçek ve kuş desenleriyle muhteşem işçilik ve kondisyona sahip, büyük ebat vazo çifti. Adedi 68cm boyutundadır.

  TLSold
 • Porselen Oryantal Savaşçı Tabağı-Muhteşem el ilçiliğyle yapılmış, büyük ebatta savaşçı konulu resimli tabak. 34x34cm boyutundadır.

  Lot No: 48

  Lot: 48

  Porselen Oryantal Savaşçı Tabağı-Muhteşem el ilçiliğyle yapılmış, büyük ebatta savaşçı konulu resimli tabak. 34x34cm boyutundadır.

  TLSold
 • Porselen Damgalı Sahan-Beyaz üzerine pembe çiçek işçilikleri ve kapağında çiçek figürüyle güzel kondisyon ve işçiliğe sahip damgalı sahan. 22x15cm boyutundadır.

  Lot No: 49

  Lot: 49

  Porselen Damgalı Sahan-Beyaz üzerine pembe çiçek işçilikleri ve kapağında çiçek figürüyle güzel kondisyon ve işçiliğe sahip damgalı sahan. 22x15cm boyutundadır.

  TLSold
 • Çift Süleymaniye Sahan Kapağı-Bakır üzerine, mine işçiliği ve floral desenlerle bezenmiş süleymaniye çift sahan kapağı. 21,5x16 cm boyutundadır.

  Lot No: 50

  Lot: 50

  Çift Süleymaniye Sahan Kapağı-Bakır üzerine, mine işçiliği ve floral desenlerle bezenmiş süleymaniye çift sahan kapağı. 21,5x16 cm boyutundadır.

  TLSold
 • Opalin Tabaklı Sürahi-Mavi renk, çiçek desenleriyle süslenmiş, tabaklı opalin sürahi. 18cm boyutundadır.

  Lot No: 51

  Lot: 51

  Opalin Tabaklı Sürahi-Mavi renk, çiçek desenleriyle süslenmiş, tabaklı opalin sürahi. 18cm boyutundadır.

  TLSold
 • Bohem Çift Vazo-Floral desenlere sahip, iyi kondisyonda çift vazo. Adedi 20,5cm boyutundadır. (Bir tanesinin ağız kısmında kırık mevcut.)

  Lot No: 52

  Lot: 52

  Bohem Çift Vazo-Floral desenlere sahip, iyi kondisyonda çift vazo. Adedi 20,5cm boyutundadır. (Bir tanesinin ağız kısmında kırık mevcut.)

  TLSold
 • Opalin Lokumluk-Fransız, osmanlı pazarına özel yapılmış, güzel desenlere ve iyi kondisyona sahip opalin lokumluk. 27,5x6 cm boyutundadır.

  Lot No: 53

  Lot: 53

  Opalin Lokumluk-Fransız, osmanlı pazarına özel yapılmış, güzel desenlere ve iyi kondisyona sahip opalin lokumluk. 27,5x6 cm boyutundadır.

  TLSold
 • Opalin Gece Sürahisi-Beyaz ve altın yaldızın buluştuğu 3 parçadan oluşan gece sürahi seti. 21cm boyutundadır.

  Lot No: 54

  Lot: 54

  Opalin Gece Sürahisi-Beyaz ve altın yaldızın buluştuğu 3 parçadan oluşan gece sürahi seti. 21cm boyutundadır.

  TLSold
 • Opalin Gece Sürahisi-Beyaz opalin üzerine altın yaldız işlemelerinin bulunduğu gece sürahisi. 20cm boyutundadır.

  Lot No: 55

  Lot: 55

  Opalin Gece Sürahisi-Beyaz opalin üzerine altın yaldız işlemelerinin bulunduğu gece sürahisi. 20cm boyutundadır.

  TLSold
 • Beykoz Opalin Bozalık- Eli belinde model, üzeri altın verme, sorunsuz ve güzel bir kondisyona sahip kapaklı bozalık. 25cm boyutundadır.

  Lot No: 56

  Lot: 56

  Beykoz Opalin Bozalık- Eli belinde model, üzeri altın verme, sorunsuz ve güzel bir kondisyona sahip kapaklı bozalık. 25cm boyutundadır.

  TLSold
 • Çift Bohem Şerbetlik-Kırmızı renkte, muhteşem altın işçiliği ve desenlere sahip, kusursuz çift bohem şerbetlik. Adedi 15cm boyutundadır.

  Lot No: 57

  Lot: 57

  Çift Bohem Şerbetlik-Kırmızı renkte, muhteşem altın işçiliği ve desenlere sahip, kusursuz çift bohem şerbetlik. Adedi 15cm boyutundadır.

  TLSold
 • Seramik Kınık Daldırma-Bej rengi üzerine kahverengi tonlarının karışımı ile süslenmiş daldırma. 12x14cm boyutundadır.

  Lot No: 58

  Lot: 58

  Seramik Kınık Daldırma-Bej rengi üzerine kahverengi tonlarının karışımı ile süslenmiş daldırma. 12x14cm boyutundadır.

  TLSold
 • Beykoz Tuğralı Nargile-Billur cam, altın verme, gümüş serli beykoz kesme, güzel kondisyonda ve sorunsuz nargile. 55cm boyutundadır.

  Lot No: 59

  Lot: 59

  Beykoz Tuğralı Nargile-Billur cam, altın verme, gümüş serli beykoz kesme, güzel kondisyonda ve sorunsuz nargile. 55cm boyutundadır.

  TLSold
 • Tombak Kahvedan-Avrupa, osmanlı pazarına özel yapılmış. 14cm boyutundadır.

  Lot No: 60

  Lot: 60

  Tombak Kahvedan-Avrupa, osmanlı pazarına özel yapılmış. 14cm boyutundadır.

  TLSold
 • Osmanlı Tombak İbrik-19.yy tombak osmanlı el yıkama ibriği. 31,5cm boyutundadır.

  Lot No: 61

  Lot: 61

  Osmanlı Tombak İbrik-19.yy tombak osmanlı el yıkama ibriği. 31,5cm boyutundadır.

  TLSold
 • Tophane Kahve Fincanı-Tuğraya sahip, tophane imalat damgalı kahve fincanı. (kulbunda ufak bir çatlak vardır.)

  Lot No: 62

  Lot: 62

  Tophane Kahve Fincanı-Tuğraya sahip, tophane imalat damgalı kahve fincanı. (kulbunda ufak bir çatlak vardır.)

  TLSold
 • Tophane Ağızlık Takımı-Kumaş üzerine altın sırma tellerle süslenmiş, çubuğun bir ucu mors balık dişi, lüle kısmıda altın işçilikle süslenmiş şekil olarakta nadir çıkan bir örnek ve kehribardan mamül özel kutusunda ağızlık seti. 47cm boyutundadır.

  Lot No: 63

  Lot: 63

  Tophane Ağızlık Takımı-Kumaş üzerine altın sırma tellerle süslenmiş, çubuğun bir ucu mors balık dişi, lüle kısmıda altın işçilikle süslenmiş şekil olarakta nadir çıkan bir örnek ve kehribardan mamül özel kutusunda ağızlık seti. 47cm boyutundadır.

  TLSold
 • Tophane Ağızlık Takımı-Gül ağacından mamül ucunda kehribar çubuklu tophane lüle ve damla kehribar ağızlık seti. 46cm boyutundadır.

  Lot No: 64

  Lot: 64

  Tophane Ağızlık Takımı-Gül ağacından mamül ucunda kehribar çubuklu tophane lüle ve damla kehribar ağızlık seti. 46cm boyutundadır.

  TLSold
 • Kehribar Sigara Ağızlığı-Osmanlı kehribar ve yıldız taşından mamül ağızlık. 12,5cm boyutundadır. (kehribar kısmında kırıklar mevcut.)

  Lot No: 65

  Lot: 65

  Kehribar Sigara Ağızlığı-Osmanlı kehribar ve yıldız taşından mamül ağızlık. 12,5cm boyutundadır. (kehribar kısmında kırıklar mevcut.)

  TLSold
 • Kehribar Ve Altın Sigara Ağızlığı-Özel kutusunda, damla kehribar. 12 gram ağırlığında 6,5cm boyutundadır.

  Lot No: 66

  Lot: 66

  Kehribar Ve Altın Sigara Ağızlığı-Özel kutusunda, damla kehribar. 12 gram ağırlığında 6,5cm boyutundadır.

  TLSold
 • Kehribar Sigara Ağızlığı-Sıkma kehribar, kutusunda ucu altın parçalı kadın sigara ağızlığı.

  Lot No: 67

  Lot: 67

  Kehribar Sigara Ağızlığı-Sıkma kehribar, kutusunda ucu altın parçalı kadın sigara ağızlığı.

  TLSold
 • Çift Altınlı Kehribar Sigara Ağızlığı-Damla kehribardan mamül, ucu altın işçilikli, kutusunda çift sigaralık.

  Lot No: 68

  Lot: 68

  Çift Altınlı Kehribar Sigara Ağızlığı-Damla kehribardan mamül, ucu altın işçilikli, kutusunda çift sigaralık.

  TLSold
 • Kehribar Pipo-Sıkma kehribar, kutusunda, sorunsuz ve güzel kondisyonlu. 27gram ağırlığında 14cm boyutundadır.

  Lot No: 69

  Lot: 69

  Kehribar Pipo-Sıkma kehribar, kutusunda, sorunsuz ve güzel kondisyonlu. 27gram ağırlığında 14cm boyutundadır.

  TLSold
 • Mermerli Kehribar Ağızlık-Sıkma kehribar, gövdesi özel mermerden ucu mors balık dişinden mamül, özel kutusunda, ebatı ve kondüsyonu açısından nadir karşılaşılan bir eser. Yalnızca uç kısım kehribarı 48gram ağırlığında, 18cm boyutundadır.

  Lot No: 70

  Lot: 70

  Mermerli Kehribar Ağızlık-Sıkma kehribar, gövdesi özel mermerden ucu mors balık dişinden mamül, özel kutusunda, ebatı ve kondüsyonu açısından nadir karşılaşılan bir eser. Yalnızca uç kısım kehribarı 48gram ağırlığında, 18cm boyutundadır.

  TLSold
 • Ay Yıldızlı Hattat Kutusu-Özel malzemelerle işlenmiş, çekmeceli, ay yıldız desenlerle betimlenmiş hattat kutusu ve çekmecesinde kalemi. 40x31cm boyutundadır.

  Lot No: 71

  Lot: 71

  Ay Yıldızlı Hattat Kutusu-Özel malzemelerle işlenmiş, çekmeceli, ay yıldız desenlerle betimlenmiş hattat kutusu ve çekmecesinde kalemi. 40x31cm boyutundadır.

  TLSold
 • Seyahat Takımı-Özel kutusunda, 13 parçadan oluşan büyük ebatlı seyahat seti.

  Lot No: 72

  Lot: 72

  Seyahat Takımı-Özel kutusunda, 13 parçadan oluşan büyük ebatlı seyahat seti.

  TLSold
 • Osmanlı Mecidi Nişan -Abdülhamid Han dönemi, nişan ve şemseden oluşan, özel kutusunda 2. dereceden temiz takım.

  Lot No: 73

  Lot: 73

  Osmanlı Mecidi Nişan -Abdülhamid Han dönemi, nişan ve şemseden oluşan, özel kutusunda 2. dereceden temiz takım.

  TLSold
 • Osmanlı Osmani Nişan-Abdülhamid Han dönemi, nişan ve şemseden oluşan, özel kutusunda 1. dereceden temiz takım.

  Lot No: 74

  Lot: 74

  Osmanlı Osmani Nişan-Abdülhamid Han dönemi, nişan ve şemseden oluşan, özel kutusunda 1. dereceden temiz takım.

  TLSold
 • Osmanlı Osmani Nişan-Osmanlı özel kutusunda, yeşil mineli 4. dereceden çil kondüsyonlu nişan.

  Lot No: 75

  Lot: 75

  Osmanlı Osmani Nişan-Osmanlı özel kutusunda, yeşil mineli 4. dereceden çil kondüsyonlu nişan.

  TLSold
 • Osmanlı Nişan-4. dereceden, kutusuz, osmani nişan.

  Lot No: 76

  Lot: 76

  Osmanlı Nişan-4. dereceden, kutusuz, osmani nişan.

  TLSold
 • Osmanlı Mecidi Nişan -2. dereceden, kutusuz, mecidi nişan.

  Lot No: 77

  Lot: 77

  Osmanlı Mecidi Nişan -2. dereceden, kutusuz, mecidi nişan.

  TLSold
 • Osmanlı Mecidi Nişan Takımı-Orjinal 2. dereceden çil kondüsyonunda nişan ve şemsesi eski varaklı çerçeve içerisine aplike edilmiştir. 44x35cm boyutundadır.

  Lot No: 78

  Lot: 78

  Osmanlı Mecidi Nişan Takımı-Orjinal 2. dereceden çil kondüsyonunda nişan ve şemsesi eski varaklı çerçeve içerisine aplike edilmiştir. 44x35cm boyutundadır.

  TLSold
 • Avrupa Madalya-Özel kutusunda kurdelalı, yugoslav madalyası.

  Lot No: 79

  Lot: 79

  Avrupa Madalya-Özel kutusunda kurdelalı, yugoslav madalyası.

  TLSold
 • Elmaslı Yüzük-8 ayar altın, 2 karat elmas taşlarla bezenmiş, osmanlı tarzı ve kaz ayağı modeli kullanılmıştır.

  Lot No: 80

  Lot: 80

  Elmaslı Yüzük-8 ayar altın, 2 karat elmas taşlarla bezenmiş, osmanlı tarzı ve kaz ayağı modeli kullanılmıştır.

  TLSold
 • Elmaslı Küpe-8 ayar altın, 1,5 karat elmaslarla bezenmiş, gül ve yaprak desenlidir.

  Lot No: 81

  Lot: 81

  Elmaslı Küpe-8 ayar altın, 1,5 karat elmaslarla bezenmiş, gül ve yaprak desenlidir.

  TLSold
 • Elmaslı Yakutlu Takım-8 ayar altın üzerine 1 karat elmas ve 2 karat yakutla bezenmiş, 4 parçalı, kutusunda set.

  Lot No: 82

  Lot: 82

  Elmaslı Yakutlu Takım-8 ayar altın üzerine 1 karat elmas ve 2 karat yakutla bezenmiş, 4 parçalı, kutusunda set.

  TLSold
 • Elmaslı Broş-8 ayar altın, 1,5 karat elmaslarla süslenmiştir.

  Lot No: 83

  Lot: 83

  Elmaslı Broş-8 ayar altın, 1,5 karat elmaslarla süslenmiştir.

  TLSold
 • Sallama Elmaslı Küpe-10 ayar altın üzerine, 1,5 karat elmaslarla süslenmiş, ay yıldız ve damla formunda, dut modelidir.

  Lot No: 84

  Lot: 84

  Sallama Elmaslı Küpe-10 ayar altın üzerine, 1,5 karat elmaslarla süslenmiş, ay yıldız ve damla formunda, dut modelidir.

  TLSold
 • Elmas Gül Takımı-8 ayar 2 karatın üstü elmaslarla süslenmiş 4 parçalı, kutusunda set.

  Lot No: 85

  Lot: 85

  Elmas Gül Takımı-8 ayar 2 karatın üstü elmaslarla süslenmiş 4 parçalı, kutusunda set.

  TLSold
 • Damla Kehribar Kolye-68 gram ağırlığındadır.

  Lot No: 86

  Lot: 86

  Damla Kehribar Kolye-68 gram ağırlığındadır.

  TLSold
 • Damla Kehribar Kolye-23 gram ağırlığınadır.

  Lot No: 87

  Lot: 87

  Damla Kehribar Kolye-23 gram ağırlığınadır.

  TLSold
 • Mercan Kolye-275 gram ağırlığındadır. orjinal mercan fakat eski değildir.

  Lot No: 88

  Lot: 88

  Mercan Kolye-275 gram ağırlığındadır. orjinal mercan fakat eski değildir.

  TLSold
 • Dupont Altın Vermeyli Saat-Orijinal dupont üretimi, kendi özel kutusunda çakmak formunda saat.

  Lot No: 89

  Lot: 89

  Dupont Altın Vermeyli Saat-Orijinal dupont üretimi, kendi özel kutusunda çakmak formunda saat.

  TLSold
 • Abdülhamid Han Şehzadelik İnsiyalli Cep Saati-Altın ve elmaslarla süslenmiş kutusunda murassa saat, Abdülhamid Han'ın şehzadelik insiyalini bulundurma sebebiyle nadir eserler arasında yer almaktadır. 7x5cm boyutundadır.

  Lot No: 90

  Lot: 90

  Abdülhamid Han Şehzadelik İnsiyalli Cep Saati-Altın ve elmaslarla süslenmiş kutusunda murassa saat, Abdülhamid Han'ın şehzadelik insiyalini bulundurma sebebiyle nadir eserler arasında yer almaktadır. 7x5cm boyutundadır.

  TLSold
 • Leroy İmalatlı Altın Cep Saati-Mineli, kusursuz floral desenlere sahip, altın, Osmanlı pazarına özel yapılmış Avrupa yapımı cep saati. 5x4 cm boyutundadır.

  Lot No: 91

  Lot: 91

  Leroy İmalatlı Altın Cep Saati-Mineli, kusursuz floral desenlere sahip, altın, Osmanlı pazarına özel yapılmış Avrupa yapımı cep saati. 5x4 cm boyutundadır.

  TLSold
 • Heykelli Bronz Saat-Fransız yapımı bronz altın vermeli, masa saati. 32x35cm boyutundadır.

  Lot No: 92

  Lot: 92

  Heykelli Bronz Saat-Fransız yapımı bronz altın vermeli, masa saati. 32x35cm boyutundadır.

  TLSold
 • Bronz İmzalı Saat Takımı-Saat; 40x23cm çift şamdan; 20x16cm boyutundadır.

  Lot No: 93

  Lot: 93

  Bronz İmzalı Saat Takımı-Saat; 40x23cm çift şamdan; 20x16cm boyutundadır.

  TLSold
 • Bağalı Masa Saati-Jaeger- Le Coultre markalı, 23x20cm boyutundadır.

  Lot No: 94

  Lot: 94

  Bağalı Masa Saati-Jaeger- Le Coultre markalı, 23x20cm boyutundadır.

  TLSold
 • Bronz Aplikeli Deri Kutu-İmzalı, fransız, çil kondisyonlu. 20x25x8cm boyutundadır.

  Lot No: 95

  Lot: 95

  Bronz Aplikeli Deri Kutu-İmzalı, fransız, çil kondisyonlu. 20x25x8cm boyutundadır.

  TLSold
 • Bosna İşi Ay Yıldız Kahve Seti-Bakır üzeri altın verme, ay yıldız damgalı 16 parçadan oluşan kahve seti. Tepsi 44 cm, Büyük cezve 25 cm, Küçük cezve 15 cm, Şekerlik 12 cm, Zarflar ve bardaklar 6,5 cm boyutundadır.

  Lot No: 96

  Lot: 96

  Bosna İşi Ay Yıldız Kahve Seti-Bakır üzeri altın verme, ay yıldız damgalı 16 parçadan oluşan kahve seti. Tepsi 44 cm, Büyük cezve 25 cm, Küçük cezve 15 cm, Şekerlik 12 cm, Zarflar ve bardaklar 6,5 cm boyutundadır.

  TLSold
 • Cam Bronzlu Mücevher Kutusu-10,5x10,5cm boyutundadır.

  Lot No: 97

  Lot: 97

  Cam Bronzlu Mücevher Kutusu-10,5x10,5cm boyutundadır.

  TLSold
 • Çift Pudriyerlik-Avrupa işi bronz üzeri altın vermeli çift pudriyerlik. 10 cm boyutundadır.

  Lot No: 98

  Lot: 98

  Çift Pudriyerlik-Avrupa işi bronz üzeri altın vermeli çift pudriyerlik. 10 cm boyutundadır.

  TLSold
 • İşlemeli Rus Varşova Tepsi-55,5x44,5cm boyutundadır.

  Lot No: 99

  Lot: 99

  İşlemeli Rus Varşova Tepsi-55,5x44,5cm boyutundadır.

  TLSold
 • 6 Adet Tuğralı Şimşir Kaşık-Osmanlı tuğralı 6 adetten oluşan sorunsuz şimşir kaşık seti. 24cm boyutundadır.

  Lot No: 100

  Lot: 100

  6 Adet Tuğralı Şimşir Kaşık-Osmanlı tuğralı 6 adetten oluşan sorunsuz şimşir kaşık seti. 24cm boyutundadır.

  TLSold
 • Eski Türkçe Yazılı Şimşir Kaşık-Floral desenli, eski türkçe yazılı şimşir kaşık. 24cm boyutundadır.

  Lot No: 101

  Lot: 101

  Eski Türkçe Yazılı Şimşir Kaşık-Floral desenli, eski türkçe yazılı şimşir kaşık. 24cm boyutundadır.

  TLSold
 • Osmanlı Sandıklı Hat Takımı-Kapak üstü: tuğra şeklinde besmele, Hattat: İzzet Efendi, İçerideki Yazı: Gafir Suresi ayet 44 "Ben işimi Allah'a havale ediyorum.") yazılı kalemdan. 21,5x9cm boyutundadır.

  Lot No: 102

  Lot: 102

  Osmanlı Sandıklı Hat Takımı-Kapak üstü: tuğra şeklinde besmele, Hattat: İzzet Efendi, İçerideki Yazı: Gafir Suresi ayet 44 "Ben işimi Allah'a havale ediyorum.") yazılı kalemdan. 21,5x9cm boyutundadır.

  TLSold
 • Abdülhamid Han İnsiyalli Bohem Zemzemlik-Özel bohem kristalden mamül, üzeri altın vermeli, insiyalli, saray için özel sipariş. 27cm boyutundadır.

  Lot No: 103

  Lot: 103

  Abdülhamid Han İnsiyalli Bohem Zemzemlik-Özel bohem kristalden mamül, üzeri altın vermeli, insiyalli, saray için özel sipariş. 27cm boyutundadır.

  TLSold
 • Armalı Abdülhamid Han Tuğralı Deri Cilt-Üzeri altın işlemelerle süslenmiş Tuğralı, ve Abdülhamid Han armalı. 28x20cm boyutundadır.

  Lot No: 104

  Lot: 104

  Armalı Abdülhamid Han Tuğralı Deri Cilt-Üzeri altın işlemelerle süslenmiş Tuğralı, ve Abdülhamid Han armalı. 28x20cm boyutundadır.

  TLSold
 • İki Parça Tuğralı Ve Ay Yıldızlı Deri Cilt-İki parçadan oluşmaktadır. 19.yy Bdülhamid Han dönemi ve damgalıdır. 32X20cm boyutundadır.

  Lot No: 105

  Lot: 105

  İki Parça Tuğralı Ve Ay Yıldızlı Deri Cilt-İki parçadan oluşmaktadır. 19.yy Bdülhamid Han dönemi ve damgalıdır. 32X20cm boyutundadır.

  TLSold
 • Altın İşçilikli Oryantal Deri Cilt-İndia yazılı, altın işçilikli, deri.32x25cm boyutundadır.

  Lot No: 106

  Lot: 106

  Altın İşçilikli Oryantal Deri Cilt-İndia yazılı, altın işçilikli, deri.32x25cm boyutundadır.

  TLSold
 • Armalı ve Tuğralı Esma Sultan Nota Defteri Saray Cildi-Kadife üzerine altın işlemeli devlet armalı ve çelenk içerisinde mızıka-i hümayun osmanlı tuğralı nota defteri. 33x25cm boyutundadır.

  Lot No: 107

  Lot: 107

  Armalı ve Tuğralı Esma Sultan Nota Defteri Saray Cildi-Kadife üzerine altın işlemeli devlet armalı ve çelenk içerisinde mızıka-i hümayun osmanlı tuğralı nota defteri. 33x25cm boyutundadır.

  TLSold
 • Osmanlı Tuğralı Kitap-Osmanlı tuğralı ve devlet armalı kitap. 21x14cm boyutundadır.

  Lot No: 108

  Lot: 108

  Osmanlı Tuğralı Kitap-Osmanlı tuğralı ve devlet armalı kitap. 21x14cm boyutundadır.

  TLSold
 • Osmanlı Armalı Ve Ay Yıldızlı Kitap-21,5x17cm boyutundadır.

  Lot No: 109

  Lot: 109

  Osmanlı Armalı Ve Ay Yıldızlı Kitap-21,5x17cm boyutundadır.

  TLSold
 • Osmanlı Armalı Ve Ay Yıldızlı Kitap-Armalı ve Ay yıldızlı. 20x14cm boyutundadır.

  Lot No: 110

  Lot: 110

  Osmanlı Armalı Ve Ay Yıldızlı Kitap-Armalı ve Ay yıldızlı. 20x14cm boyutundadır.

  TLSold
 • Constantinople Kitap-Osmanlı pazarına özel yapılmış kırmızı ciltli constantinople kitap. 28x20cm boyutundadır.

  Lot No: 111

  Lot: 111

  Constantinople Kitap-Osmanlı pazarına özel yapılmış kırmızı ciltli constantinople kitap. 28x20cm boyutundadır.

  TLSold
 • Gülistan Sadi Şirazi Deri Ciltli Kitap-21X16cm boyutundadır.

  Lot No: 112

  Lot: 112

  Gülistan Sadi Şirazi Deri Ciltli Kitap-21X16cm boyutundadır.

  TLSold
 • Gümüş, Tel Kırma Kamçı-Son derece güzel sırma işçiliği teknikli, nadir çıkan bir örnek; hanım kamçısı. 98cm boyutundadır.

  Lot No: 113

  Lot: 113

  Gümüş, Tel Kırma Kamçı-Son derece güzel sırma işçiliği teknikli, nadir çıkan bir örnek; hanım kamçısı. 98cm boyutundadır.

  TLSold
 • KAMA -Osmanlı, yeşil vatos derisi kınlı, bıçak üzeri figür desenli, kuşak kaması. 29cm boyutundadır.

  Lot No: 114

  Lot: 114

  KAMA -Osmanlı, yeşil vatos derisi kınlı, bıçak üzeri figür desenli, kuşak kaması. 29cm boyutundadır.

  TLSold
 • OSMANLI TUĞRALI KAMA -Mors balık dişli, kırmızı kadife gümüş aplikeli ve tuğralı kılıflı, içi altın işlemeli hanım sultanların kuşak kaması. 32cm boyutundadır.

  Lot No: 115

  Lot: 115

  OSMANLI TUĞRALI KAMA -Mors balık dişli, kırmızı kadife gümüş aplikeli ve tuğralı kılıflı, içi altın işlemeli hanım sultanların kuşak kaması. 32cm boyutundadır.

  TLSold
 • KAMA -Mors balık dişli, deri kınlı kama. 33cm boyutundadır.

  Lot No: 116

  Lot: 116

  KAMA -Mors balık dişli, deri kınlı kama. 33cm boyutundadır.

  TLSold
 • Gümüş İşlemeli Hançer-Afyon işi saplı, çelik üzeri gümüş kakma tekniliğiyle yazı yazılı hançer.

  Lot No: 117

  Lot: 117

  Gümüş İşlemeli Hançer-Afyon işi saplı, çelik üzeri gümüş kakma tekniliğiyle yazı yazılı hançer.

  TLSold
 • Gümüş Hanım Sultan Kuşak Hançeri-Zincirli, ucunda mercan taşına ve güzel işlemelerine sahiptir. 29cm boyutundadır.

  Lot No: 118

  Lot: 118

  Gümüş Hanım Sultan Kuşak Hançeri-Zincirli, ucunda mercan taşına ve güzel işlemelerine sahiptir. 29cm boyutundadır.

  TLSold
 • Yediuyurlar Yatağan Kılıç-Altın işçilikli, üzeri yediuyurlar işlemeli nadir görülen koleksiyonluk bir eser. 70cm boyutundadır.

  Lot No: 119

  Lot: 119

  Yediuyurlar Yatağan Kılıç-Altın işçilikli, üzeri yediuyurlar işlemeli nadir görülen koleksiyonluk bir eser. 70cm boyutundadır.

  TLSold
 • Damgalı Gümüş Yatağan Kılıç-Gümüş kınlı ve gümüş saplı, ortasında kumaş ve sırma tekniği, kılıcın sonunda ağzında mercan ile süslenmiş gücü temsil eden ejderha figürü ve tutma kısmında değerli taşlara sahip levent yatağan. 62cm boyutundadır.

  Lot No: 120

  Lot: 120

  Damgalı Gümüş Yatağan Kılıç-Gümüş kınlı ve gümüş saplı, ortasında kumaş ve sırma tekniği, kılıcın sonunda ağzında mercan ile süslenmiş gücü temsil eden ejderha figürü ve tutma kısmında değerli taşlara sahip levent yatağan. 62cm boyutundadır.

  TLSold
 • Gümüş Denizci Yatağanı-Gümüş kınlı ve gümüş saplı, Osmanlı her şeyiyle orijinal ve eski, mükemmel kondisyonlu denizci yatağanı. 64cm boyutundadır.

  Lot No: 121

  Lot: 121

  Gümüş Denizci Yatağanı-Gümüş kınlı ve gümüş saplı, Osmanlı her şeyiyle orijinal ve eski, mükemmel kondisyonlu denizci yatağanı. 64cm boyutundadır.

  TLSold
 • Barutluk-Demir, üzeri gümüş işlemeli, çok iyi kondisyon ve sanat değeri yüksek işçiliği ile nadir görülen koleksiyonluk bir eser. 20cm boyutundadır.

  Lot No: 122

  Lot: 122

  Barutluk-Demir, üzeri gümüş işlemeli, çok iyi kondisyon ve sanat değeri yüksek işçiliği ile nadir görülen koleksiyonluk bir eser. 20cm boyutundadır.

  TLSold
 • Sırmalı Fes Ve Feslik- Fes:18x12cm, Feslik: 19.5x12x12cm boyutundadır.

  Lot No: 123

  Lot: 123

  Sırmalı Fes Ve Feslik- Fes:18x12cm, Feslik: 19.5x12x12cm boyutundadır.

  TLSold
 • Sırmalı Tekke İşi Takke

  Lot No: 124

  Lot: 124

  Sırmalı Tekke İşi Takke

  TLSold
 • Tekke İşi Takke

  Lot No: 125

  Lot: 125

  Tekke İşi Takke

  TLSold
 • Üstü Altın Sırmalı Takke

  Lot No: 126

  Lot: 126

  Üstü Altın Sırmalı Takke

  TLSold
 • Sırmalı Hanım Sultan Kuşağı

  Lot No: 127

  Lot: 127

  Sırmalı Hanım Sultan Kuşağı

  TLSold
 • Sırmalı Cüz Kılıfı-Birinci sınıf, yatık sırma tekniği ile yapılmış kadife zemin üzerine çiçek desenleriyle zenginleştirilmiş, koleksiyonluk bir eser. 30x20cm boyutundadır.

  Lot No: 128

  Lot: 128

  Sırmalı Cüz Kılıfı-Birinci sınıf, yatık sırma tekniği ile yapılmış kadife zemin üzerine çiçek desenleriyle zenginleştirilmiş, koleksiyonluk bir eser. 30x20cm boyutundadır.

  TLSold
 • Gümüş Sırmalı Kütüklük-Deri üzerine gümüş sırmalı. 10x10 boyutundadır.

  Lot No: 129

  Lot: 129

  Gümüş Sırmalı Kütüklük-Deri üzerine gümüş sırmalı. 10x10 boyutundadır.

  TLSold
 • Osmanlı 18.yy Sadak-Üzeri lale ve karanfil çiçekleriyle stlize edilmiş, sırma işlemelidir ve osmanlı dönemine aittir. 67x21cm boyutundadır.

  Lot No: 130

  Lot: 130

  Osmanlı 18.yy Sadak-Üzeri lale ve karanfil çiçekleriyle stlize edilmiş, sırma işlemelidir ve osmanlı dönemine aittir. 67x21cm boyutundadır.

  TLSold
 • Altın Sırma İşçilikli Seccade-Kadife üzerine muazzam altın sırma işçilikleriyle bezenmiş, kusursuz ve çil durumdadır. 147x76cm boyutundadır.

  Lot No: 131

  Lot: 131

  Altın Sırma İşçilikli Seccade-Kadife üzerine muazzam altın sırma işçilikleriyle bezenmiş, kusursuz ve çil durumdadır. 147x76cm boyutundadır.

  TLSold
 • Gümüş Sırmalı Hilal Amblemli Seccade-Saten üzerine gümüş sırma işlemeli ve hilal Amblemine sahiptir. 151x97cm boyutundadır.

  Lot No: 132

  Lot: 132

  Gümüş Sırmalı Hilal Amblemli Seccade-Saten üzerine gümüş sırma işlemeli ve hilal Amblemine sahiptir. 151x97cm boyutundadır.

  TLSold
 • Altın Sırmalı Ay Yıldız Yatak Örtü Takımı-Kadife üzerine, muhteşem sırma işlemesi, ay yıldız amblemleriyle ve takım oluşuyla nadir eserler arasına girer. Büyük Örtü Boyutu: 190x160cm, Küçük Örtü Boyutu: 78x78cm, Yatık Kılıfları Boyutu: 101x41cm boyutundadır.

  Lot No: 133

  Lot: 133

  Altın Sırmalı Ay Yıldız Yatak Örtü Takımı-Kadife üzerine, muhteşem sırma işlemesi, ay yıldız amblemleriyle ve takım oluşuyla nadir eserler arasına girer. Büyük Örtü Boyutu: 190x160cm, Küçük Örtü Boyutu: 78x78cm, Yatık Kılıfları Boyutu: 101x41cm boyutundadır.

  TLSold
 • Sırma İşlemeli Tuğralı Örtü-Yeşil saten üzerine sırma işlemeli ve osmanlıca yazılı örtü. 177x44cm boyutundadır.

  Lot No: 134

  Lot: 134

  Sırma İşlemeli Tuğralı Örtü-Yeşil saten üzerine sırma işlemeli ve osmanlıca yazılı örtü. 177x44cm boyutundadır.

  TLSold
 • Yatık Sırma İşlemeli Sünnet Yatak Örtüsü-Beyaz saten üzerine yatık sırma işçilikli sünnet yatak örtüsü. 173x126cm boyutundadır.

  Lot No: 135

  Lot: 135

  Yatık Sırma İşlemeli Sünnet Yatak Örtüsü-Beyaz saten üzerine yatık sırma işçilikli sünnet yatak örtüsü. 173x126cm boyutundadır.

  TLSold
 • El İşi Motif İşçilikli Örtü -Saten üzerine, ip işçilikli ve floral desenli. 104x104cm boyutundadır.

  Lot No: 136

  Lot: 136

  El İşi Motif İşçilikli Örtü -Saten üzerine, ip işçilikli ve floral desenli. 104x104cm boyutundadır.

  TLSold
 • İnsiyalli İpek Üzeri Sırma İşçilikli Çift Yastık Kılıfı-İpek saten üzerine yoğun gümüş yatık sırma işçiliğine sahip, insiyalli, çift. 48x48cm boyutundadır.

  Lot No: 137

  Lot: 137

  İnsiyalli İpek Üzeri Sırma İşçilikli Çift Yastık Kılıfı-İpek saten üzerine yoğun gümüş yatık sırma işçiliğine sahip, insiyalli, çift. 48x48cm boyutundadır.

  TLSold
 • Sırma İşlemeli Tuğralı Örtü-Sarı kadife üzerine muazzam ve yoğun gümüş sırma işlemeleriyle, tuğralı örtü. 89x89cm boyutundadır.

  Lot No: 138

  Lot: 138

  Sırma İşlemeli Tuğralı Örtü-Sarı kadife üzerine muazzam ve yoğun gümüş sırma işlemeleriyle, tuğralı örtü. 89x89cm boyutundadır.

  TLSold
 • Sırma İşlemeli Tuğralı Ve Allah C.C Yazılı Örtü-Kırmızı saten zemin üzerine, osmanlı tuğrası ve Allah c.c yazılı, yoğun gümüş sırma işlemeli. 91x91cm boyutundadır. (yan tarafında hafif döküklük mevcuttur.)

  Lot No: 139

  Lot: 139

  Sırma İşlemeli Tuğralı Ve Allah C.C Yazılı Örtü-Kırmızı saten zemin üzerine, osmanlı tuğrası ve Allah c.c yazılı, yoğun gümüş sırma işlemeli. 91x91cm boyutundadır. (yan tarafında hafif döküklük mevcuttur.)

  TLSold
 • Altın Sırma İşlemeli Örtü-Kırmızı saten zemin üzerine, altın sırma bitkisel motifli 18.yy sonlarına ait iyi kondüsyonda tekstil. 95x95cm boyutundadır.

  Lot No: 140

  Lot: 140

  Altın Sırma İşlemeli Örtü-Kırmızı saten zemin üzerine, altın sırma bitkisel motifli 18.yy sonlarına ait iyi kondüsyonda tekstil. 95x95cm boyutundadır.

  TLSold
 • Osmanlı Sırmalı At Çulu-Eski kumaş üzerine, ince işçilikle dokunmuş altın sırma teknikli at çulu. 132x110cm boyutundadır.

  Lot No: 141

  Lot: 141

  Osmanlı Sırmalı At Çulu-Eski kumaş üzerine, ince işçilikle dokunmuş altın sırma teknikli at çulu. 132x110cm boyutundadır.

  TLSold
 • İnsiyalli Ve Sırmalı Berber Önlüğü ve Peşkir-Altın sırma işçilikli, bursa tekstil takımı. Önlük Ölçüsü: 185cm Peşkir Ölçüsü: 108x50cm boyutundadır.

  Lot No: 142

  Lot: 142

  İnsiyalli Ve Sırmalı Berber Önlüğü ve Peşkir-Altın sırma işçilikli, bursa tekstil takımı. Önlük Ölçüsü: 185cm Peşkir Ölçüsü: 108x50cm boyutundadır.

  TLSold
 • Hereke Kumaş Altın Sırma İşçilikli Kaftan-Hereke kumaştan mamül, altın sırma işçiliklerine sahip, dokuma tezgahında özel dokunmuş kaftan. 130cm boyutundadır.

  Lot No: 143

  Lot: 143

  Hereke Kumaş Altın Sırma İşçilikli Kaftan-Hereke kumaştan mamül, altın sırma işçiliklerine sahip, dokuma tezgahında özel dokunmuş kaftan. 130cm boyutundadır.

  TLSold
 • Kadife Üzerine Altın Sırma İşçilikli Kaftan-Bordo kadife üzerine, çok yoğun ve sık bir sırma işçiliğe ve bitkisel motiflere sahip oluşu nadir ve müzelik eserler arasına girmesini sağlar. 85x57cm boyutundadır.

  Lot No: 144

  Lot: 144

  Kadife Üzerine Altın Sırma İşçilikli Kaftan-Bordo kadife üzerine, çok yoğun ve sık bir sırma işçiliğe ve bitkisel motiflere sahip oluşu nadir ve müzelik eserler arasına girmesini sağlar. 85x57cm boyutundadır.

  TLSold
 • El İşçilikli Özbek Kıyafeti-Yeşil kadife üzerine, eski yöresel özbek kıyafeti. 135x100cm boyutundadır.

  Lot No: 145

  Lot: 145

  El İşçilikli Özbek Kıyafeti-Yeşil kadife üzerine, eski yöresel özbek kıyafeti. 135x100cm boyutundadır.

  TLSold
 • Hereke Kumaş Kaftan-Renkli, çizgili hereke kumaştan mamül kaftan. 106x100cm boyutundadır.

  Lot No: 146

  Lot: 146

  Hereke Kumaş Kaftan-Renkli, çizgili hereke kumaştan mamül kaftan. 106x100cm boyutundadır.

  TLSold
 • Sırma İşçilikli Kaftan-Hereke dokuma tezgahlarında özel olarak saraya dokunmuş, altın sırmalı ince işçilikli muazzam çil kondüsyon ve desenleri ile müzelik bir eserdir. 132cm boyutundadır.

  Lot No: 147

  Lot: 147

  Sırma İşçilikli Kaftan-Hereke dokuma tezgahlarında özel olarak saraya dokunmuş, altın sırmalı ince işçilikli muazzam çil kondüsyon ve desenleri ile müzelik bir eserdir. 132cm boyutundadır.

  TLSold
 • Sırma İşçilikli Gece Gömleği-İpek ve yün karışımı, hereke tezgahlarında dokunmuş, altın sırma işçilikli ve püsküllü gece gömleği. 75x62cm boyutundadır.

  Lot No: 148

  Lot: 148

  Sırma İşçilikli Gece Gömleği-İpek ve yün karışımı, hereke tezgahlarında dokunmuş, altın sırma işçilikli ve püsküllü gece gömleği. 75x62cm boyutundadır.

  TLSold
 • Osmanlı Devlet Armalı Para Kesesi-Kumaş üzeri kök boya ile dokunmuş devlet armalı ve gümüş sırmalıdır. İpsiz 33x15cm boyutundadır.

  Lot No: 149

  Lot: 149

  Osmanlı Devlet Armalı Para Kesesi-Kumaş üzeri kök boya ile dokunmuş devlet armalı ve gümüş sırmalıdır. İpsiz 33x15cm boyutundadır.

  TLSold
 • Hereke Kumaş Sırmalı Pano-19.yy Hereke Tezgahında Dokunmuş, altın sırmalı, bitkisel motiflerle bezenmiş, ince işçiliklidir. 96,5x61cm

  Lot No: 150

  Lot: 150

  Hereke Kumaş Sırmalı Pano-19.yy Hereke Tezgahında Dokunmuş, altın sırmalı, bitkisel motiflerle bezenmiş, ince işçiliklidir. 96,5x61cm

  TLSold
 • Kafkas Eyer-Kafkas yapımı, çerkez ve osmanlı döneminde sık kullanılan, deri üzeri düşük ayar gümüş ve savat işçiliği ile bezenmiş, üzengileri ile tam takım at eyeri.

  Lot No: 151

  Lot: 151

  Kafkas Eyer-Kafkas yapımı, çerkez ve osmanlı döneminde sık kullanılan, deri üzeri düşük ayar gümüş ve savat işçiliği ile bezenmiş, üzengileri ile tam takım at eyeri.

  TLSold
 • Baston-Abanoz ağaç üzeri gümüş işçilik, birbirine geçmeli toplamda dört parçadan oluşan baston. 90cm boyutundadır.

  Lot No: 152

  Lot: 152

  Baston-Abanoz ağaç üzeri gümüş işçilik, birbirine geçmeli toplamda dört parçadan oluşan baston. 90cm boyutundadır.

  TLSold
 • Baston-Abanoz, gümüş üzeri sedef ve boynuz işçilikli baston. 88cm boyutundadır.

  Lot No: 153

  Lot: 153

  Baston-Abanoz, gümüş üzeri sedef ve boynuz işçilikli baston. 88cm boyutundadır.

  TLSold
 • Baston-Abanoz, gümüş savat işçilikli baston. 79cm boyutundadır.

  Lot No: 154

  Lot: 154

  Baston-Abanoz, gümüş savat işçilikli baston. 79cm boyutundadır.

  TLSold
 • Damla Kehribar Tesbih-Gümüş püsküllü, 99'lu damla kehribar. 25.8gr ağırlığındadır.

  Lot No: 155

  Lot: 155

  Damla Kehribar Tesbih-Gümüş püsküllü, 99'lu damla kehribar. 25.8gr ağırlığındadır.

  TLSold
 • Damla Kehribar Tesbih-Gümüş ve türk bayrağı püsküllü, 33'lü damla kehribar. 33.7gr ağırlığındadır.

  Lot No: 156

  Lot: 156

  Damla Kehribar Tesbih-Gümüş ve türk bayrağı püsküllü, 33'lü damla kehribar. 33.7gr ağırlığındadır.

  TLSold
 • Damla Kehribar Tesbih-Gümüş püsküllü, 33'lü damla kehribar. 50.8gr ağırlığındadır.

  Lot No: 157

  Lot: 157

  Damla Kehribar Tesbih-Gümüş püsküllü, 33'lü damla kehribar. 50.8gr ağırlığındadır.

  TLSold
 • Damla Kehribar Tesbih -Gümüş kazaziye kamçılı, 33'lü damla kehribar. 61.2gr ağırlığındadır.

  Lot No: 158

  Lot: 158

  Damla Kehribar Tesbih -Gümüş kazaziye kamçılı, 33'lü damla kehribar. 61.2gr ağırlığındadır.

  TLSold
 • Damla Kehribar Tesbih-33'lü damla kehribar, püskülsüz. 65gr ağırlığındadır.

  Lot No: 159

  Lot: 159

  Damla Kehribar Tesbih-33'lü damla kehribar, püskülsüz. 65gr ağırlığındadır.

  TLSold
 • Bağa Tesbih-99'lu palet bağa, istanbul işi, şeffaf renk, iyi kondisyonlu tesbih.

  Lot No: 160

  Lot: 160

  Bağa Tesbih-99'lu palet bağa, istanbul işi, şeffaf renk, iyi kondisyonlu tesbih.

  TLSold
 • Sıkma Kehribar Tesbih-Gümüş püsküllü, 33'lü gümüş püsküllü, ay yıldızlı sıkma kehribar.

  Lot No: 161

  Lot: 161

  Sıkma Kehribar Tesbih-Gümüş püsküllü, 33'lü gümüş püsküllü, ay yıldızlı sıkma kehribar.

  TLSold
 • Pelesenk Tesbih-99'lu Şeyhmuz Payzun Ve Eyüp Öner ortak yapımı, orijinal yeşil renk pelesenk tesbih.

  Lot No: 162

  Lot: 162

  Pelesenk Tesbih-99'lu Şeyhmuz Payzun Ve Eyüp Öner ortak yapımı, orijinal yeşil renk pelesenk tesbih.

  TLSold
 • Bağa Tesbih Seti-Gürcan Öncü usta yapımı, imameler diş ve zümrüt işlemelerle bezenmiş 99'lu ve 33'lü özel kutusunda tesbih seti.

  Lot No: 163

  Lot: 163

  Bağa Tesbih Seti-Gürcan Öncü usta yapımı, imameler diş ve zümrüt işlemelerle bezenmiş 99'lu ve 33'lü özel kutusunda tesbih seti.

  TLSold
 • Saray Kukası Tesbih-Erhan Başak Ve Şeyhmuz Payzun ortak yapımı, kutusunda, renk olarak nadir rastlanan saray kukası tesbih.

  Lot No: 164

  Lot: 164

  Saray Kukası Tesbih-Erhan Başak Ve Şeyhmuz Payzun ortak yapımı, kutusunda, renk olarak nadir rastlanan saray kukası tesbih.

  TLSold
 • Kemik Tesbih-33'lü deve kemiğinden mamül tesbih.

  Lot No: 165

  Lot: 165

  Kemik Tesbih-33'lü deve kemiğinden mamül tesbih.

  TLSold
 • Osmanlı İlkokul Diploması-Çelenk içerisinde devlet armalı osmanlı ilkokul diploması. 50x34cm boyutundadır.

  Lot No: 166

  Lot: 166

  Osmanlı İlkokul Diploması-Çelenk içerisinde devlet armalı osmanlı ilkokul diploması. 50x34cm boyutundadır.

  TLSold
 • Osmanlı Tapu -Devlet armalı, Abdülhamid Han tuğralı tapu. 60x37,5cm boyutundadır.

  Lot No: 167

  Lot: 167

  Osmanlı Tapu -Devlet armalı, Abdülhamid Han tuğralı tapu. 60x37,5cm boyutundadır.

  TLSold
 • Osmanlı Liyakat Madalyalı Berat-Abülhamid Han tuğralı,liyakat madalyalı beraat. 50x25cm boyutundadır.

  Lot No: 168

  Lot: 168

  Osmanlı Liyakat Madalyalı Berat-Abülhamid Han tuğralı,liyakat madalyalı beraat. 50x25cm boyutundadır.

  TLSold
 • Osmanlı İşlemeli Pano-Sülüs, "Kimdir ol kim baki kaldı bu cihanda cavidan, Ger kalaydı kalırdı Fahr-i alem bi-güman." (Bu dünya kalsaydı, peygamber efendimiz(s.a.v)'e kalırdı) yazılı hat levha. 80x48cm boyutundadır.

  Lot No: 169

  Lot: 169

  Osmanlı İşlemeli Pano-Sülüs, "Kimdir ol kim baki kaldı bu cihanda cavidan, Ger kalaydı kalırdı Fahr-i alem bi-güman." (Bu dünya kalsaydı, peygamber efendimiz(s.a.v)'e kalırdı) yazılı hat levha. 80x48cm boyutundadır.

  TLSold
 • İcazet Formunda Hadis-i Şerif-Mustafa Fevzi Efendi ketebeli "Cennet kılıçların gölgesi altındadır." yazılı, sülüs orijinal altın teshipli, eski çerçevesinde hat yazı. 27x20cm boyutundadır.

  Lot No: 170

  Lot: 170

  İcazet Formunda Hadis-i Şerif-Mustafa Fevzi Efendi ketebeli "Cennet kılıçların gölgesi altındadır." yazılı, sülüs orijinal altın teshipli, eski çerçevesinde hat yazı. 27x20cm boyutundadır.

  TLSold
 • Osmanlı Ahşap Dekupe Yazı-Sülüs istif, "Ya hazreti seyyid sinan kaddesallahu sırrah" yazılı eski çerçevesinde kesme ahşap yazı. 50x38cm boyutundadır.

  Lot No: 171

  Lot: 171

  Osmanlı Ahşap Dekupe Yazı-Sülüs istif, "Ya hazreti seyyid sinan kaddesallahu sırrah" yazılı eski çerçevesinde kesme ahşap yazı. 50x38cm boyutundadır.

  TLSold
 • Osmanlı Nişan Ve Beratı-Abdülhamid Han tuğralı, beraat ve 4. derece osmani nişan. 54x36cm boyutundadır.

  Lot No: 172

  Lot: 172

  Osmanlı Nişan Ve Beratı-Abdülhamid Han tuğralı, beraat ve 4. derece osmani nişan. 54x36cm boyutundadır.

  TLSold
 • Osmanlı Berat-3. ordu, 3. süvari alayından Seyyid Mustafa Efendi'ye 4. rütbeden verilmiştir osmanlı nişan beraatı. 68,5x50cm boyutundadır.

  Lot No: 173

  Lot: 173

  Osmanlı Berat-3. ordu, 3. süvari alayından Seyyid Mustafa Efendi'ye 4. rütbeden verilmiştir osmanlı nişan beraatı. 68,5x50cm boyutundadır.

  TLSold
 • Hat Yazı-Zerendud, ketebesiz, Yazı: Yusuf suresi ayet: 64. "En iyi koruyucu Allah'tır ve o merhametlilerin en merhametlisidir." yazılı hat levha. 62x42cm boyutundadır.

  Lot No: 174

  Lot: 174

  Hat Yazı-Zerendud, ketebesiz, Yazı: Yusuf suresi ayet: 64. "En iyi koruyucu Allah'tır ve o merhametlilerin en merhametlisidir." yazılı hat levha. 62x42cm boyutundadır.

  TLSold
 • Osmanlı Madalya Beratı-Tuğrası kırmızı hat ile çekilmiş, Sultan Abdülmecid dönemi, 28 Haziran 1849 tarihli. 57x37cm boyutundadır.

  Lot No: 175

  Lot: 175

  Osmanlı Madalya Beratı-Tuğrası kırmızı hat ile çekilmiş, Sultan Abdülmecid dönemi, 28 Haziran 1849 tarihli. 57x37cm boyutundadır.

  TLSold
 • Tekke Hat Levha-Dört köşesinde mevlevi sikke formu işlenmiş, yazı şekil itibariyle yine mevlevi sikkesi formu kullanılmıştır. "Ya Hazreti Mevlana" yazılı ortasında müsenna istif yazı ile "Muhammed(s.a.v)" yazılmış, aynalı tekke levhası. 48,5x34 cm boyutundadır.

  Lot No: 176

  Lot: 176

  Tekke Hat Levha-Dört köşesinde mevlevi sikke formu işlenmiş, yazı şekil itibariyle yine mevlevi sikkesi formu kullanılmıştır. "Ya Hazreti Mevlana" yazılı ortasında müsenna istif yazı ile "Muhammed(s.a.v)" yazılmış, aynalı tekke levhası. 48,5x34 cm boyutundadır.

  TLSold
 • Osmanlı Levha-Vecihi ketebeli, Beyaz saten üzerine kırmızı ip ile dokunmuş fetih suresi yazılı levha. 58x42,5cm boyutundadır.

  Lot No: 177

  Lot: 177

  Osmanlı Levha-Vecihi ketebeli, Beyaz saten üzerine kırmızı ip ile dokunmuş fetih suresi yazılı levha. 58x42,5cm boyutundadır.

  TLSold
 • Gubari Eski Baskı Hat -Eski baskı, Rıza ketebeli, 1313 tarihli, gubari yazı stilli nesih hattı, Allah c.c. lavzı. 23,5x26,5cm boyutundadır.

  Lot No: 178

  Lot: 178

  Gubari Eski Baskı Hat -Eski baskı, Rıza ketebeli, 1313 tarihli, gubari yazı stilli nesih hattı, Allah c.c. lavzı. 23,5x26,5cm boyutundadır.

  TLSold
 • Gümüş Sırmalı Paşa Kıyafeti-Nişan ve madalyalı orijinal gümüş sırmalı, çerçeve içerisinde paşa kıyafeti. Paşa Kıyafeti 91x50cm Çerçevesi ile 120x84cm boyutundadır.

  Lot No: 179

  Lot: 179

  Gümüş Sırmalı Paşa Kıyafeti-Nişan ve madalyalı orijinal gümüş sırmalı, çerçeve içerisinde paşa kıyafeti. Paşa Kıyafeti 91x50cm Çerçevesi ile 120x84cm boyutundadır.

  TLSold
 • Padişah Portreleri-Osmanlı hanedanlığına mensup 36 tane padişahın portre ve hayat hikayeleri. 1950’ler. 96x67cm boyutundadır.

  Lot No: 180

  Lot: 180

  Padişah Portreleri-Osmanlı hanedanlığına mensup 36 tane padişahın portre ve hayat hikayeleri. 1950’ler. 96x67cm boyutundadır.

  TLSold
 • Osmanlı Sergi Hatırası İpek Mendil-Türk-Yunan harbi şehir ve gazilerinin çocuklarına yardım amaçlı yapılan sergiye özel yapılmıştır. 38,5x40cm boyutundadır.

  Lot No: 181

  Lot: 181

  Osmanlı Sergi Hatırası İpek Mendil-Türk-Yunan harbi şehir ve gazilerinin çocuklarına yardım amaçlı yapılan sergiye özel yapılmıştır. 38,5x40cm boyutundadır.

  TLSold
 • Minyatür Pano-İpek ve yün karışımı üzerine minyatür el işleme. 1950'lere ait. 52x65cm boyutundadır.

  Lot No: 182

  Lot: 182

  Minyatür Pano-İpek ve yün karışımı üzerine minyatür el işleme. 1950'lere ait. 52x65cm boyutundadır.

  TLSold
 • Osmanlı Medrese Eğitimi Pano-Medrese konulu büyük ebatlı pano. Boyut: 143x102cm Çerçeveli Boyut: 167x126cm

  Lot No: 183

  Lot: 183

  Osmanlı Medrese Eğitimi Pano-Medrese konulu büyük ebatlı pano. Boyut: 143x102cm Çerçeveli Boyut: 167x126cm

  TLSold
 • Suluboya Sultan Mehmet Reşat Portresi-İmzalı, avrupa yapımı. 43x30cm boyutundadır.

  Lot No: 184

  Lot: 184

  Suluboya Sultan Mehmet Reşat Portresi-İmzalı, avrupa yapımı. 43x30cm boyutundadır.

  TLSold
 • Oryantal Karakalem Portre-varaklı çerçeve içerisinde güzel bir karakalem derviş çalışması. Boyut: 41x28cm Çerçevesi ile beraber: 71x60cm boyutundadır.

  Lot No: 185

  Lot: 185

  Oryantal Karakalem Portre-varaklı çerçeve içerisinde güzel bir karakalem derviş çalışması. Boyut: 41x28cm Çerçevesi ile beraber: 71x60cm boyutundadır.

  TLSold
 • Osmanlıda Kahvehane Tablo-Renklendirilmiş gravür ile avrupalı ressam tarafından osmanlı pazarına özel yapılmıştır. 40x33cm boyutundadır.

  Lot No: 186

  Lot: 186

  Osmanlıda Kahvehane Tablo-Renklendirilmiş gravür ile avrupalı ressam tarafından osmanlı pazarına özel yapılmıştır. 40x33cm boyutundadır.

  TLSold
 • Medrese Eğitimi Tablo-Tuval üzeri yağlıboya, imzalı gürcü ressam tarfından yapılmıştır. 45,5x40,5cm boyutundadır.

  Lot No: 187

  Lot: 187

  Medrese Eğitimi Tablo-Tuval üzeri yağlıboya, imzalı gürcü ressam tarfından yapılmıştır. 45,5x40,5cm boyutundadır.

  TLSold
 • Oryantal Osmanlı Pazarı Tablo-Tuval üzeri yağlıboya, avrupa imzalı. 54x45cm boyutundadır.

  Lot No: 188

  Lot: 188

  Oryantal Osmanlı Pazarı Tablo-Tuval üzeri yağlıboya, avrupa imzalı. 54x45cm boyutundadır.

  TLSold
 • Cumhuriyet Bayramı Konulu Tablo -Tuval üzeri yağlıboya. 59x44cm boyutundadır.

  Lot No: 189

  Lot: 189

  Cumhuriyet Bayramı Konulu Tablo -Tuval üzeri yağlıboya. 59x44cm boyutundadır.

  TLSold
 • Oryantal Tablo-Ç. Berger İmzalı "Harem" konulu. 84x49cm boyutundadır.

  Lot No: 190

  Lot: 190

  Oryantal Tablo-Ç. Berger İmzalı "Harem" konulu. 84x49cm boyutundadır.

  TLSold
 • Oryantal Tablo-Tuval üzeri, yağlıboya. 52,5x36cm boyutundadır.

  Lot No: 191

  Lot: 191

  Oryantal Tablo-Tuval üzeri, yağlıboya. 52,5x36cm boyutundadır.

  TLSold
 • "İstanbul" Konulu Tablo-Boris Cimsirauli imzalı, tuval üzeri yağlıboya istanbul eminünü ve yeni camii konulu. 88x79cm boyutundadır.

  Lot No: 192

  Lot: 192

  "İstanbul" Konulu Tablo-Boris Cimsirauli imzalı, tuval üzeri yağlıboya istanbul eminünü ve yeni camii konulu. 88x79cm boyutundadır.

  TLSold
 • "Cami" Konulu Tablo-tuval üzeri yağlıboya, imzalı. 41,5x33,5cm boyutundadır.

  Lot No: 193

  Lot: 193

  "Cami" Konulu Tablo-tuval üzeri yağlıboya, imzalı. 41,5x33,5cm boyutundadır.

  TLSold
 • "At" Konulu Tablo-Nurettin Gürpınar imzalı, kontraplak üzerine marufle edilmiş tuval üzeri yağlıboya. 35x28,5cm boyutundadır.

  Lot No: 194

  Lot: 194

  "At" Konulu Tablo-Nurettin Gürpınar imzalı, kontraplak üzerine marufle edilmiş tuval üzeri yağlıboya. 35x28,5cm boyutundadır.

  TLSold
 • "Kız Kulesi" Konulu Tablo-Haydar Besim Aydar imzalı, tuval üzeri yağlıboya. 50x40cm boyutundadır.

  Lot No: 195

  Lot: 195

  "Kız Kulesi" Konulu Tablo-Haydar Besim Aydar imzalı, tuval üzeri yağlıboya. 50x40cm boyutundadır.

  TLSold
 • "Anadolu Hisarı" Konulu Tablo-Haydar Besim Aydar imzalı, tuval üzeri yağlıboya. 50x40cm boyutundadır.

  Lot No: 196

  Lot: 196

  "Anadolu Hisarı" Konulu Tablo-Haydar Besim Aydar imzalı, tuval üzeri yağlıboya. 50x40cm boyutundadır.

  TLSold
 • "Manzara" Konulu Tablo-İmzalı, guajboya, özel bombeli cam çerçeveli. 17,5x12,5cm boyutundadır.

  Lot No: 197

  Lot: 197

  "Manzara" Konulu Tablo-İmzalı, guajboya, özel bombeli cam çerçeveli. 17,5x12,5cm boyutundadır.

  TLSold
 • "Manzara" Konulu Tablo-İmzalı, guajboya, özel bombeli cam çerçeveli. 17,5x12,5cm boyutundadır.

  Lot No: 198

  Lot: 198

  "Manzara" Konulu Tablo-İmzalı, guajboya, özel bombeli cam çerçeveli. 17,5x12,5cm boyutundadır.

  TLSold
 • Oryantal Nil Nehri Tablo-İmzalı, tuval üzeri yağlıboya. 58x48cm boyutundadır.

  Lot No: 199

  Lot: 199

  Oryantal Nil Nehri Tablo-İmzalı, tuval üzeri yağlıboya. 58x48cm boyutundadır.

  TLSold
 • "Soyut Figür" Çalışması Tablo-Şahin Paksoy imzalı, tuval üzeri karışık teknik. 100x80cm boyutundadır.

  Lot No: 200

  Lot: 200

  "Soyut Figür" Çalışması Tablo-Şahin Paksoy imzalı, tuval üzeri karışık teknik. 100x80cm boyutundadır.

  TLSold